בוריס וולפמן – השילוב האולטימטיבי בין יצירתיות לנחישות

בוריס וולפמן – השילוב האולטימטיבי בין יצירתיות לנחישות

פעמים רבות יש פער גדול בין איך שאנחנו מדמיינים דברים מסוימים לבין איך שהם אכן במציאות. קחו למשל את בוריס וולפמן, איש העסקים והיזם הישראלי והבין לאומי. כאשר אנחנו מדמיינים איש עסקים אנחנו, לרוב, מדמיינים איש רציני שנחוש להצליח ולהרוויח, איש שחושב באופן ישר וממוקד על המטרות שלפניו. רבים מאתנו לא יקשרו לאיש הזה תכונות כגון יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא, עזרה לזולת או רצון גדול ביצירת שיתופי פעולה. עם זאת, כאשר אנחנו מתבוננים במציאות ולומדים להכיר את מר וולפמן אנחנו מגלים כי השילוב הזה של רצינות ויצירתיות, של נחישות והתמדה יחד עם חשיבה מקורית וחדשנית, הוא בהחלט אפשרי.

לחשוב ולהרוויח יחד

אחד מהמאפיינים הייחודיים והבולטים של חברת ROYAL INNOVATIVE, חברתו של וולפמן, הוא שיתופי הפעולה שהחברה רוקמת עם אנשי מקצוע ומומחים שונים וכן עם אנשי השטח בפועל. כהחלטה גורפת, החברה יוצרת שיתופי פעולה עם אנשים המוגדרים כאנשי מקצוע מוכחים בתחומם ושואפת לעבוד רק עם הטובים ביותר. החלטה זו מאפשרת לחברה ליצור רשת ענפה של מומחים בינלאומיים בכל רחבי העולם, רשת בה כולם תורמים לכולם וכולם יוצאים מורווחים משיתוף הפעולה.

כמו כן, חברתו של וולפמן מקפידה מאוד גם להיות קשובה לצורכי השטח ולרעיונות ושיתופי הפעולה שיכולים לצמוח מכך. דוגמה טובה מאוד לכך היא שיתוף הפעולה אשר נרקם בין וולפמן לבין מגדלי פירות וירקות שונים ברחבי טורקיה. חברת ROYAL INNOVATIVE עוסקת, בין היתר, ביבוא, יצוא ושיווק של פירות וירקות במגוון יעדים ברחבי העולם, בין היתר החברה מייצרת תוצרת חקלאית לישראל, לרוסיה ולמדינות באיחוד האירופי.

ָ

כאשר למד להכיר וולפמן את שוק הפירות והירקות בטורקיה ואת הצורך של המגדלים והחקלאים בהכנסה בטוחה ויציבה, כמו גם בעיות עמן החקלאים בטורקיה מתמודדים, הוא חתם עם המגדלים על הסכמי בלעדיות. במסגרת הסכמים אלו מספקים המגדלים את תוצרתם באופן בלעדי לחברתו של וולפמן וזו בתורה אורזת ומשווקת אותם לשווקים השונים, כדאי לדעת כי החברה הבילאומית סייעה לחקלאים עם ידע מישראל כמו שיטות השקיה מתקדמות וחסכוניות, גידול בחממות ובכל תנאי מזג האוויר, השבחת זרעים וכיוצא בזה. לחברת ROYAL INNOVATIVE שני בתי אריזה בטורקיה לתפוחים ופירות הדר, אחד בעיר ספרטה ואחד בעיר מרסין. בתי האריזה תוכנו על ידי אנשי מקצוע מנוסים ובהתאמה לתקנים המחייבים.

בנוסף לכל אלה, החברה עוסקת גם בסחר של חומרי גלם שונים כגון ברזל, מים מינרלים, זהב ויהלומים, דלק ושמן קנולה. גם בתחומים אלו יוצרת החברה שיתופי פעולה כדוגמת שיתוף הפעולה הקיים בינה לבין משווקים שונים בישראל לקנייה של שמן קנולה המיוצר בטורקיה ושיווקו בארץ בסופרמרקטים השונים במחירים משתלמים ונוחים. ראוי לציין כי וולפמן לא שוכח מאין הוא הגיע, לכן הוא מקפיד על פיתוח עסקים גם בישראל ולא רק מעבר לים.

לחשוב כדי להתרחב

בוריס וולפמן אינו נח על השמרים ושואף, כאמור, כל הזמן להתחדש ולהרחיב את פעילותו העסקית. התחום החדש אליו נכנסה חברתו הוא תחום של מתן אשראי ופתרונות מימון ליזמים אשר רוצים להיכנס גם הם לשוק הסחר הבינלאומי. וולפמן מציע ליזמים אלו הן תמיכה וייעוץ מתוך הידע והניסיון שלו והן פתרונות מימון ואשראי אשר יכולים לתת להם את התמיכה והדחיפה הראשונית להן הם זקוקים על מנת לצאת לדרך ולהצליח. בחלק מעסקאות אלו מעורבת החברה באופן ישיר ובחלק היא רק תומכת מתוך פרגון ואמונה שלמה כי הדבר מיטיב עם כל המעורבים בדבר.