טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

דלקות ומחלות חניכיים וכן בעיות שונות בשיניים ובחלל הפה מצריכות לרוב טיפול מתקדם ורציני יותר מאשר ניקיון פשוט אצל השיננית. במידה ואדם החולה בדלקת חניכיים נותן למחלה להתפתח או שכתוצאה מהרגלים רעים (כמו צריכת אלכוהול, סיגריות וכד’) עשויות השיניים להירקב ולהיפגע. גם לגנטיקה יש השפעה כמובן על בריאות חלל הפה. במקרים אלו ואחרים טיפולי שיניים יצריכו התערבות של רופא שיניים מקצועי ומוסמך העוסק בנושא הספציפי המאפיין את הבעיה הרפואית שלכם. רופא זה יבצע בדיקות שונות ובמקרה הצורך יידרשו טיפולי שיניים בהרדמה חלקית או מלאה.

על הרדמה חלקית והרדמה מלאה

בטיפולים קלים בדרך כלל מומלץ יהיה להשתמש בהרדמה חלקית. הרדמה מלאה מצריך אישורים רבים ולא מדובר בהחלטה שפשוט לקבל, לעומת הרדמה חלקית שגם היא מסייעת בהפחתת הכאבים במהלך הטיפול אך כאמור שומרת על המטופל ער למה שקורה במהלך הטיפול מה שעשוי להכניס אותו לפוביות וחרדות שונות. חרדות אלה יכולות להפריע למהלך הטיפול ולשת”פ עם הרופאים.

כמו כן במקרים מסוימים אין ברירה אלא לבצע הרדמה מלאה. הרדמה מלאה היא הרדמה שבה המטופל לא ירגיש ולא יראה כלום מהטיפול המתבצע, מה שיאפשר לצוות המנתח לעבוד בצורה חופשית ונכונה יותר, ללא הפרעות המטופל או התעסקות עמו. כמו כן בדרך כלל ניתוח בהרדמה מלאה בתחום רפואת השיניים אינו מלווה בכאבים רבים לאחר הניתוח.

מתי נרצה לבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

  • כאשר מדובר בילדים או מבוגרים הסובלים מחרדות מטיפולי שיניים.
  • כאשר מדובר על ילדים או מבוגרים המתקשים לשתף פעולה במהלך הטיפול ועשויים להפריע למהלכו.
  • אנשים המעוניינים לבצע את כל הטיפול ביום אחד בשל קוצר זמן או חוסר רצון להאריך את הטיפול על פני כמה מפגשים.
  • כאשר המטופל מבקש – בהתאם למצבו הבריאותי, כל מטופל זכאי לבקש שהטיפול יהיה בהרדמה מלאה. במידה והרקע הבריאותי שלו אינו מאפשר זאת כמובן שהרופא לא יאשר את הבקשה.
  • כאשר למטופל יש בעיות פיסיות או מוגבלויות כלשהן המקשות עליו את השכיבה הרגועה ובשקט במהלך הטיפול. 

האם טיפולי שיניים בהרדמה מלאה כרוכים בסיכון?

כאשר מדובר בהרדמה מלאה תמיד יש סיכון מסוים. כמובן שלא כל רופא שיניים מוסמך לאשר ניתוח בהרדמה מלאה וכמובן שלא לבצע ניתוח כזה בהרדמה מלאה. יש הצורך באישור מיוחד מטעם משרד הבריאות לאחר שעבר הסמכה מקצועית בנושא ספציפי זה. כמו כן, צוות של רופאים בודק את התיק הרפואי שלכם ואת הבדיקות שתבצעו לפני כניסה לניתוח בהרדמה מלאה ורק לאחר שעברתם את כל השלבים הללו יאושר עבורכם ניתוח בהרדמה מלאה. הסיכון קיים אך נמוך מאוד בדרך כלל ובכל מקרה טיפול שיניים בהרדמה מלאה אינו פוגע במערכות אחרות בגוף כך שהוא מסוכן פחות מאינספור ניתוחים אחרים. בין הבדיקות שתבצעו לפני ניתוח בהרדמה מלאה: בדיקת התיק הרפואי שלכם, צילומי רנטגן, אק”ג, צילומי חזה, בדיקות דם, בדיקות לב ועוד. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח להזמין אתכם לפגישה עם רופא מקצועי בתחום שיכול ללוות אתכם בתהליך.

תודה לדוקטוראריאל סביון ממרפאת סביון מדיקל סנטר בראשון לציון על העזרה בהכנת הכתבה. למידע נוסף בקרו באתר או חייגו למספר 077-6670094.