מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים נחשבים לאחד המוצרים החשובים ביותר עבור אנשים רבים. רבים חושבים שמדובר רק בפיסת סיליקון או חומר תרמו פלסטי פשוט כלשהו, מעין ספוג ששמים בנעל כדי שיהיה יותר נוח לדרוך על הרגל. ובכן מוצר זה משנה חיים עבור מיליוני אנשים בישראל ומאות מיליונים ברחבי העולם. מי שסובל מקשת רחבה או צרה, פלטפוס או בעיות שונות בדריכה או במבה כף הרגל היה מתקשה לחיות ללא המדרסים. גם ספורטאים ואנשים רבים אחרים עושים שימוש במדרסים מדי יום. פנינו אל מירב מכונים אורטופדיים כדי ללמוד קצת יותר עולם המדרסים, בדגש על מדרסים בהתאמה אישית.

מה עושים המדרסים?

המדרסים אינם משנים את מבנה כף הרגל אולם הם מסייעים בהפחתת העומס על כפות הרגליים, מאזנות את הלחץ על כף הרגל בהליכה ומנטרלת את הליקויים העשויים לגרום לבעיות בריאותיות שונות, החל מכאבי גב, כאבים ברגליים, היווצרות של ורידים ופצעי לחץ ועוד. 

החומרים מהם עשויים המדרסים

מדרסים בהתאמה אישית יכולים להגיע בצורות שונות, עובי שונה, כמות שכבות שונה ותמהיל שונה לייצור המדרס בהתאם לצרכים הבריאותיים שלכם. יש כמה חומרים שמהם מכינים את המדרסים, אלה יכולים להיות פוליפרופילן שהוא המוכר והנפוץ ביותר. ניתן גם לעשות שימוש בג’ל, שעם שיכול להתאים למדרסים עבור חולי סוכרת, גרפיט שהוא מתאים מאוד לספורטאים, עור וחומרי גלם נוספים אחרים. 

מדוע חשוב לייצר לכל פציינט מדרסים בהתאמה אישית במיוחד עבורו?

בחנויות נעליים, פארם ואפילו במכונים אורטופדיים שונים ייתכן ותמצאו מדרסים מוכנים לרכישה. ובכן מדרסים אלה מיוצרים עבור כף רגל ממוצעת במבנה מסוים ואינם מתאימים לרוב האוכלוסייה. הם מתאימים בעיקר לאנשים המעוניינים להקל מעט על הרגל ולבצע דריכה רכה ונעימה יותר בכף הנעל. אלה לא בהכרח יעזרו להפחתת לחצים ואיזון הלחצים על כף הרגל, לא בהכרח ימנעו התפתחות של בעיות רפואיות וכאבים וכמובן שרוב הסיכויים שלא יתאימו למצבכם הבריאות ולמידה ומבנה כף הרגל שלכם. על כן, מדרסים בהתאמה אישית ניתן ליצור בהתאם למבנה המדויק של כף הרגל שלכם, לבעיות הרפואיות שלכם ולצרכים שלכם. 

איך מייצרים מדרסים בהתאמה אישית?

מגיעים אל המכון האורטופדי וממלאים את הטפסים הנדרשים. לאחר מכן מבצעים אבחון לכף הרגל. יש מכשירים מיוחדים המודדים את אזורי הלחיצה בכף הרגל, עובי העור ורקמת השומן, מבנה הקשת, אזורי לחיצה במהלך דריכה ועוד. לאחר מכן לוקחים תבנית מיוחדת ודורכים עליה. תבנית זו תשמש ליציקת גבס בבית המלאכה שבו מייצרים את המדרסים. בבית המלאכה ניצק את תבנית הגבס לתבנית ולאחר ליטוש נקבל דמה של כף הרגל של הלקוח. על דוגמה זו ניתן יהיה ליצור בתהליך מיוחד את המדרסים המותאמים האישית. לבסוף אלה מועברים אל הלקוח דרך המכון האורטופדי ממנו הזמין את המדרסים. הלקוח יקבל אחראיות לתקופת מסוימת לשמירה על שביעות רצונו של הלקוח.