מירי אופריכטר משקמת משפחות במצוקה

מירי אופריכטר משקמת משפחות במצוקה

פקידת הסעד מירי אופריכטר, הינה אשת מקצוע מדהימה, שעושה ככל יכולתה לסייע למשפחות במצוקה.

גישה אחרת של עזרה

פקידת הסעד מירי אופריכטר, מייצגת גישה בריאה של עזרה למשפחות, המאמינה ביכולת המשפחה להתנהל כמשפחה בריאה, ועוזרת למשפחה להשתקם.

מצב כלכלי קשה – לא יגרום למירי אופריכטר להוציא ילדים

לפקידת הסעד מירי אופריכטר, יש את האימון הבסיסי ביכולת של ההורים, להיות הורים טובים גם במצב כלכלי קשה. היא מבינה שיכולת הורית אינה נמדדת בכסף, אלא באהבה, ביחס, בהשקעה. מצב כלכלי הוא נתון משתנה- שיכול להתהפך לטובה, לכן, מירי אופריכטר אינה מוציאה ילדים מהבית בגלל מצב כלכלי קשה, אלא בונה תוכנית שיקומית לכלל המשפחה. המטרה שלה, היא לשקם את כל המשפחה ביחד- גם ההורים, וגם הילדים.

מה ההבדל בין מירי אופריכטר, לבין גישות טיפוליות אחרות? במשך עשרות שנים, פקידות הסעד נהגו בגישה אחרת- בה לא האמינו ביכולת של המשפחה להשתקם כמשפחה שלמה, ולכן, הפרידו לעיתים בין ההורים, לבין הילדים. לעומת זאת, מירי אופריכטר, מייצגת גישה שונה: למירי אופריכטר, יש אמון בסיסי בהורים.

העצמה אישית של המשפחות

על מנת להצליח בלשקם משפחה, יש צורך חיוני, בלהעצים את המשפחה, ולגרום להורים להאמין בכוחות שלהם, וביכולת שלהם להיחלץ מהמצוקה בה הם נמצאים. ללא אמון בעצמם, לא יהיה להורים את הכוח להוציא את עצמם מהבוץ בו הם נמצאים.

לכן, פקידת הסעד מירי אופריכטר, נותנת העצמה אישית למשפחות, וגורמת להם להאמין בכוחות שלהם, ושהם יכולים להתעלות, ולהיות משפחה בריאה, יציבה, ומאושרת.

מדוע חשוב כל כך כח הרצון?

תהליך שיקום כלכלי, הוא תהליך ארוך. לפעמים יש קשיים במהלך התהליך הזה. לכן, חשוב לתת למשפחות את הכוח להתמודד עם הקשיים במהלך התהליך.

במהלך התהליך של איזון כלכלי, יש קשיים, ולא תמיד יש כסף לכל מה שרוצים. רק עם כח רצון חזק, הורים ימשיכו לתת הרבה חום ואהבה לילדים, גם במצב כלכלי קשה. כאשר יש מוטיבציה, ההורים יצליחו לעמוד בקשיים של הויתור בשביל איזון כלכלי, ויצליחו לצאת מהסבך הכלכלי בו הם נמצאים.

כיצד ניתן לשקם משפחות במצוקה כלכלית?

פקידת סעד שמצליחה לשקם משפחה עם מצוקה כלכלית, היא פקידת סעד שלמדה הרבה, ויודעת ליישם את הידע. ישנו תהליך הבראה שמשפחה צריכה לבצע, כדי להשתקם מבחינה כלכלית:

איזון הכנסות מול הוצאות: הבסיס לשיקום כלכלי, הוא יצירת מצב בו המשפחה שומרת על איזון, ולא מוציאה יותר ממה שהיא מכניסה.

כיצד מירי אופריכטר, נותנת כלים כדי לבצע את האיזון?

צמצום הוצאות – משרד הרווחה, מסייע למשפחות בכך שמצמצם הוצאות על מעונות, ונותן סבסוד על מעונות יום.

עזרה בהגדלת הכנסות – משרד הרווחה, נותן כלים רבים כדי להגדיל את ההכנסות. ישנם מענקים ומלגות להכשרה מקצועית, וקורסים במימון המדינה, שמסייעים לפתוח עסק עצמאי.