עורך דין קניית דירה

עורך דין קניית דירה

רכישת דירה היא אחת הרכישות הגדולות שתעשו בחייכם אם לא הגדולה שבהן. ככזו – חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין קניית דירה מקצועי ומנוסה שילווה אתכם לכל אורך התהליך, החל משלבי הבדיקות הנעשות בשלב הטרום חוזי ואז להכנה או מעבר על הסכם רכישת הדירה מול הצד השני. להלן מספר טיפים חשובים לפני רכישת דירה ואיך עורך דין מקצועי בתחום המקרקעין יוכל לעזור לכם בתהליך זה.

השלבים הטרום חוזיים של רכישת דירה

אף אחד לא רוצה לקנות חתול בשק בוודאי לא כאשר מדובר בעסקה גדולה כמו רכישת דירה. משום כך חשוב לבצע בדיקות חשובות לפני שסוגרים חוזה עם בעל הדירה לגבי רכישה. ידע הוא כוח אומר המשפט החכם וגם כאן הידע המקדים הוא חשוב מאוד ויכול לגרום לכם להימנע מעוגמת נפש או ליפול למרמה. כמו כן בדיקות מקדימות על הנכס יכולות לסייע לכם בהארה לגבי סעיפים שונים שאולי תרצו להכניס טרם חתימה על הסכם רכישת הדירה.

חשוב לבצע בדיקות משפטיות לגבי הנכס, לגבי רישום הזכויות בדירה, שעבודים כאלה ואחרים על הנכס אם קיימים. בדיקות נוספות שתרצו לבצע יהיו בהיבטים ההנדסיים של הנכס לוודא שאין הגבלות על שיפוצים עתידיים פוטנציאליים ושאין ליקויים בנכס עצמו או במבנה שבו הוא מתקיים. לבסוף כדאי לאסוף נתונים כלכליים אודות כדאיות הרכישה של הנכס מבחינת שווי הנכס, האם זה תואם את התקציב שלכם, במידה ואתם צריכים משכנתא – האם זה תואם זה סכום המשכנתא שתוכלו לקבל והאם התנאים הם כאלה שתוכלו לעמוד בהם? ועוד.

עו״ד רכישת דירה

בדיקת נסח הטאבו של הדירה

כפי שלאנשים יש ת.ז גם לדירות ונכסים בישראל יש נסח טאבו הנחשב לת.ז של הדירה. במסמך כזה יש מידע אודות הנכס, מגרש, חלקה, האם יש חניה הרשומה עם הנכס, מי רשום כבעלי הדירה ועוד. תוכלו לבצע את בדיקת נסח הטאבו בעצמכם או לתת לעורך דין המלווה אתכם לבצע את העבודה עבורכם זה באמת לא מסובך לבצע את הבדיקה הזו אולם אסור לפסוח עליה או לזלזל בה.

בדיקות בעלות על הדירה

ישנם לא מעט מקרים שבהם אנשים מזייפים תמונות, ת.ז ומסמכים שהם כביכול בעלי דירה מסוימת או נכס מסוים, גובים כסף מאנשים ואז נעלמים ומותירים את הרוכשים המומים, מלאי עוגמת נפש וללא הכסף. אין ספק כי זה יכול לשבור בנאדם ולכן כדאי לבקש מהעורך דין שלהם שיבצע בדיקת בעלות על הנכס ועל בעלי הנכס.

בדיקת מס רכישה

עורך דין קניית דירה סייע לכם בבדיקה וחישוב מס הרכישה שתצטרכו לשלם עם רכישת הבית. על פי חוקי מיסוי מקרקעין בישראל יהיה עליכם כרוכשי הנכס לשלם מס הנקרא מס רכישה. במידה ואין זכאות לפטור או הקלה ממס זה תצטרכו לשלם את מס הרכישה בהתאם לקבוע בחוק. עו”ד שלכם יוכל לסייע לכם בחישוב מס הרכישה הצפוי ברכישת דירה מסוימת.

חתימה על זיכרון דברים

הסכם זיכרון דברים הוא למעשה פרטים שונים שסוכמו במהלך ההתקשרות בין שני הצדדים (המוכר והקונה) במהלך פגישות המכר שלהם בנוגע לדירה. בין היתר מציינים את פרטי בעלי הדירה, מחיר הדירה, אופן התשלום או לוח תשלומים, מועד מסירת הדירה ועוד. הכול כמובן נעשה בניסוח ובליווי עו”ד מקרקעין מוסמך ומקצועי.

לסיכום; כאשר אתם באים לרכוש דירה ישנן הרבה בדיקות והסכמים שיש לבצע בין הצדדים, על הדירה, על המוכר ועוד. משרד עו”ד עמית ורד מתמחה בדיני מקרקעין ומיסוי וישמח ללוות אתכם בתהליך רכישת הדירה כך שתוכלו להיות בטוחים בנכס שאתם רוכשים ובהשקעה שאתם הולכים לבצע.