תקלות נפוצות בשערים חשמליים ביתיים

תקלות נפוצות בשערים חשמליים ביתיים

היכרות עם רשימת התקלות הנפוצות של שער חשמלי יכולה לעזור לפתור את הבעיה. ככל שמזהים מוקדם יותר את התקלה, כמו למשל באמצעות מעקב אחר סימפטומים שלה בשער או בצורת ההפעלה שלו, כך עולה הסיכוי לטיפול יעיל וזול.

מנגד, מי שלא מכיר את התקלות הנפוצות שמאפיינות את השערים השונים עלול לספוג פגיעה באיכות החיים וגם הוצאות מיותרות על התמודדות עם תופעות שבכלל לא רלוונטיות לבעיה.

הנה למשל כמה תקלות נפוצות שקיימות בסוגים שונים של שערים חשמליים ומה שצריך לעשות כדי לתקן אותן:

א. תקלה באביזרים הנלווים – כמעט כל תקלה באביזרים הנלווים גורמת לפגיעה ביכולת של השער להיפתח או להיסגר. אם התקלה היא בחיישנים, סביר להניח שהשערים לא ייפתחו ויסגרו כאשר רכב יתקרב אליהם. במידה והתקלה היא בשלטים רחוקים או במערכת ההתראה, לא תהיה בכלל אפשרות לפתוח ולסגור את השער גם בצורה יזומה.

ב. תקלה במערכת החשמלית – כל מנגנון חשמלי עלול לסבול מהצטברות של בלאי, שחיקה ותקלות. במקרים כאלה, התקלה תהיה בפיקוד של המנוע או במנוע עצמו. עם זאת, לא בהכרח צריך להחליף את המנוע כדי להתמודד עם התקלה ואפשר לבדוק אפשרות לתקן אותו.

ג. תקלה בשער המתכת או במערכת התנועה – שערי הזזה מותקנים על גבי מסילה שאמורה לאפשר את התנועה שלהם לצדדים. לשם השוואה, שערי כנף נפתחים בצורה אופקית ושערי גלילה נפתחים למעלה כמו תריס. מצד שני, כאשר יש תקלה בשער או במערכת התנועה בגלל שמשהו נתקע או התעקם – אי אפשר להפעיל אותם.

כמה עולה לתקן את התקלות הנפוצות?

זיהוי של תקלות נפוצות בדגמים שונים של שער חשמלי ביתי הוא כאמור הצעד הראשון בדרך להתמודדות עם הבעיה. בצעד השני, מה שעושים זה להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי עלויות התיקון. זה השלב שבו מקבלים הצעת מחיר מסודרת, מבקשים מאנשי מקצוע לנמק אותה ודורשים גם אחריות על התוצאה.

לסיכום, תקלות נפוצות קיימות בכל סוגי השערים החשמליים אבל זיהוי מוקדם שלהן מסייע לפתור את הבעיה ואף לחסוך בהוצאות שונות.